XONE DESIGN AWARD    JÜRİLER    Aslı Özbay
Aslı Özbay

1964 Ankara doğumlu Aslı Özbay mimarlık eğitimini İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi’nde (sonradan MSGSÜ) 1988’de tamamladı. Restorasyon alanında yüksek lisans derecesini ODTÜ’den aldı. Meslek hayatının ilk bölümünde (1987-2002) ağırlıkla meslek örgütlerinde ve mimarlıkla ilgili yayın ve etkinlik organizasyonlarında görev aldı. Mimarlar Odası, Serbest Mimarlar Derneği, Mimarlar Derneği 1927, Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ve Yapı-Endüstri Merkezi gibi kuruluşlarda çalıştı. Mimarlık, Yapı, Mimar dergilerinin yazı işlerinde ve ulusal ölçekli sergi, ödül, kongre programlarının organizasyonunda yönetici olarak çalıştı.

2002’de TH-İDİL Mimarlık, Şehircilik ekibi ile birlikte, Mustafapaşa-Sinasos Koruma Amaçlı İmar Planı vesilesiyle Kapadokya’da çalışmaya başladı. O tarihten buyana, ağırlıkla Kapadokya’da ve restorasyon içerikli olmak üzere, çok sayıda proje ve uygulamanın içinde yer aldı.

2010-2020 arasında, Uçhisar’daki Argos Yapı ve Atölye Argos firmaları bünyesinde yapılmakta olan proje ve uygulama çalışmalarıyönetti. Kapadokya sivil mimarisi özelinde uygulama ile edinilen deneyimin ve bilginin yaygınlaşması amacıyla, mimarlık okullarında ve mimari kongrelerde çok sayıda bildiri verdi. Argos Şirketler Grubu için, Kapadokya’da mimarlık ve koruma temalı çok sayıda panelin ve konferansın gerçekleşmesinde koordinatör olarak görev yaptı. 6-13 Nisan 2019’da Uçhisar’da gerçekleştirilen “Heritage and Vernacular Architecture / Cappadocia Workshop” projesi de bu çalışmalardan biridir. Halen ortağı olduğu TH-İDİL Mimarlık ofisi bünyesinde serbest meslek çalışmalarını sürdürmektedir.

   
Bize Ulaşın İletişim Formu Hızlı Erişim

Ad Soyad (*)
E-posta (*)
Telefon (*)
Mesajınız
 
(*)doldurulması zorunlu alanlar

 
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat, Çankaya
Telefon: +90.312.447 27 40
E-mail: xonedesign@xonedesign.com
 
http://www.ccst.org.tr/ http://www.turkishceramics.com/ http://www.turkishglass.org/ http://www.ccst.org.tr/ Ana Sayfa XoneDesign XoneDesign